Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Knight-Swift Transportation Holdings (KNX) hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek bilançosunda tahminlerin üzerinde rakamlar açıklamasıyla 16% ralli yaptı. Şirket ayrıca düzeltilmiş hisse başına kâr beklentisini 2023 için 2,10-2,30 dolardan 2,10-2,20 dolar aralığına indirerek, ortalama analist tahmini olan 2,04 doları aştı.

📈 Bowlero (BOWL), Vici Properties (VICI) ile yapılan 438,9 milyon dolarlık anlaşma kapsamında 38 bowling eğlence merkezinin satış-geri kiralamasının tamamlanmasıyla 12%’nin üzerinde yükseldi. Elde edilen gelir yeni inşaatlar, satın almalar, borç ödemeleri ve kurumsal amaçlar için kullanılacak. 

📉 SolarEdge Technologies (SEDG), beklenmedik iptaller ve Avrupa distribütörlerinden gelen birikmiş işlerin geri çekilmesi nedeniyle üçüncü çeyrek gelir görünümünü düşürdü ve hisseler 22% geriledi. Şirket, gelir tahminini önceki 880 milyon – 920 milyon dolar aralığı ve analistlerin konsensüs tahmini olan 910 milyon dolardan 720 milyon – 730 milyon dolar aralığına düşürdü.

📉 Hewlett Packard Enterprise (HPE), ortalama analist tahmininden daha düşük olan 2024 hisse başına kâr tahminiyle 4% düştü. Şirket, 2,14 dolarlık konsensüse kıyasla hisse başına düzeltilmiş kârın 1,82 ile 2,02 dolar aralığında gelmesini bekliyor.

📉 Intuitve Surgical (ISRG) karışık üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 7% değer kaybetti. Robotik destekli cerrahi sistem üreticisi, üçüncü çeyrekte 1,77 milyar dolar olan konsensüs tahmininin biraz altında, 1,74 milyar dolar gelir açıkladı. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha1