Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Netflix (NFLX) hisseleri, şifre paylaşımının engellenmesi sayesinde şirketin abone büyümesi açısından son yıllardaki en güçlü çeyreğine işaret eden bilançosunun ardından 13%’ün üzerinde yükseldi. Yayın devi, üçüncü çeyrekte 6,2 milyonluk tahminleri aşarak 8,76 milyon global ücretli abone kazandı ve 244,41 milyonluk tahminlerin üzerinde, 247,15 milyon üyelik elde etti. 

📈 Las Vegas Sands (LVS), Makao ve Singapur’da devam eden seyahat ve turizm toparlanmasının etkisine paralel, üçüncü çeyrekte beklentileri aşan bilançosuyla 5% yükseldi. Şirket ayrıca 2 milyar dolarlık bir hisse geri alım programı açıkladı. CEO Robert Goldstein, “Önümüzdeki yıllarda her iki pazarda da büyüme fırsatlarımız konusunda son derece hevesliyiz.” dedi. 

📉 Tesla (TSLA), üçüncü çeyrek için beklentilerin altında kalan rakamlar açıkladıktan sonra 5%’in üzerinde değer kaybetti. Bu dönemde yenileme çalışmaları için tesislerin kapatılması ve fiyat indirimleri şirketin kâr marjını düşürdü. Tesla CEO’su Elon Musk, Cybertruck’ın önemli ölçüde pozitif nakit akışı yaratmasının 12-18 ay alabileceği konusunda uyardı.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha1