Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Viking Therapeutics (VKTX) hisseleri, şirketin obezite ilacı VK2735 üzerinde yapılan Faz 1 çalışmasının klinik sonuçlarının açıklanmasının ardından 14% yükseldi. Çalışma, GLP-1 ve VK2735’in hastalarda karaciğer yağ içeriğini ve plazma lipid seviyelerini azalttığını gösterdi. 

📈 Elastic (ESTC), Jefferies’in son iki çeyrek dönemdeki güçlü rakamlarıyla şirketin “TUT” notunu “AL” seviyesine taşımasının ardından açılış öncesinde 2%’nin üzerinde yükseldi. 

📉 United Airlines (UAL), üçüncü çeyrekte beklentileri aşan bilançosuna rağmen, Tel Aviv’e uçuş kısıtlamasının bir süre daha süreceği varsayımıyla, dördüncü çeyrek düzeltilmiş hisse başına kârının 1,80 dolar olmasını beklediğini açıkladı. Havayolu şirketinin dördüncü çeyrek EPS tahmini, piyasa beklentilerinin altında kaldı ve hisse 5%’in üzerinde değer kaybetti.

📉 J. B. Hunt Transport Services (JBHT) üçüncü çeyrek bilançosunda analist beklentilerinin altında rakamlar açıkladı ve hisse 4% düştü. Mevcut çeyrek dönemde şirketin toplam faaliyet geliri yıllık bazda 18% geriledi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha12