Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Lululemon (LULU) 18 Ekim’den itibaren S&P 500 endeksinde listeleneceği haberinin ardından 5% yükseldi. Spor giyim markası şirketi, Microsoft’un (MSFT) Activision Blizzard’ı (ATVI) 69 milyar dolarlık satın alma anlaşmasının cuma günü resmileşmesinin ardından Activision Blizzard’ın yerini alacak. 

📈 Bitcoin’in 3,5% artışla 28 bin doları görmesinin ardından Riot Platforms (RIOT) 5%, MicroStrategy (MSTR) 3,4%, Marathon Digital (MARA) 5%, Hive Digital (HIVE) 6% ve HUT 8 Mining 10% yükseldi. 

📉 BioNTech (BNTX) ortağı Pfizer’in (PFE) COVID-19 aşısına ilişkin satış görünümünü düşürmesinin ardından 8,1% geriledi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Benzinga