Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

September 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 WestRock (WRK) hisseleri, şirketin Smurfit Kappa ile yaklaşık 20 milyar dolar değerinde dünyanın en büyük kağıt ve ambalaj şirketlerinden birini oluşturmak üzere birleşmeyi kabul etmesinin ardından 8% yükseldi. Anlaşma şartlarına göre, WestRock hissedarları bir yeni Smurfit WestRock hissesi ve 5 dolar nakit alacak ve Smurfit Kappa hissedarları birleşik şirketin 50,4%’üne sahip olacak. Birleşik şirket, CEO olarak Tony Smurfit ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Irial Finan tarafından yönetilecek.

📉 Acelyrin (SLRN) ürün adayının şiddetli cilt hastalığı Hidradenitis Suppurativa hastalarında yapılan bir klinik araştırmanın birincil aşamasını tamamlayamadığını açıklamasının ardından hisse 58% düştü. Yine hidradenitis suppurativa için bir tedavi geliştiren MoonLake Immunotherapeutics (MLTX) hisseleri ise 18% değer kazandı.

📉 Oracle (ORCL) karışık ilk çeyrek sonuçlarının ardından 4,5% büyüyen bulut hizmetleri satışlardaki yavaşlama ve 62% düşen bulut lisansı ve şirket içi lisans satışlarının şirketin bulut bilişim alanındaki genişleme hedeflerine olan ilgiyi azaltması nedeniyle 9%’un üzerinde değer kaybetti.

📉 Sight Sciences (SGHT) hisseleri, şirketin yıl sonuna yönelik beklentilerini düşürmesiyle 30% geriledi. Şirket, 2023 mali yılında 80 ile 82 milyon dolar gelir elde etmeyi hedefliyor. Bu rakam, 89 ile 94 milyon dolarlık önceki beklenti ve 90,49 milyon dolar konsensüs tahminlerin altında. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha