Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 BlackBerry (BB) hisseleri, şirketin Nesnelerin İnterneti (IoT) ve siber güvenlik segmentlerini bağımsız olarak işletilen iki kuruluşa ayırma planlarını açıklamasının ardından 4%’ün üzerinde yükseldi.

📈 UWM Holdings (UWMC), BTIG’nin şirketin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşımasının ardından 4%’ün üzerinde yükseldi. BTIG, United Wholesale Mortgage’ın ana şirketi için yapılan değerlemenin, faiz oranlarındaki potansiyel bir istikrarın getireceği yukarı yönlü etkiyi yansıtmadığını söyledi.

📉 Rivian Automotive (RIVN), 15 Ekim 2030 vadeli 1,5 milyar dolarlık dönüştürülebilir kıdemli tahvil ihracını duyurduktan sonra 9%’dan fazla değer kaybetti. 

📉 Clorox (CLX), şirketin eylül ayında duyurduğu bir siber güvenlik saldırısından birinci çeyrek mali sonuçlarının önemli ölçüde etkilenmesinin beklendiğini açıklamasının ardından 5%’in üzerinde değer kaybetti. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, CNBC, Seeking Alpha