Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Intel (INTC) hisseleri, şirketin programlanabilir yarı iletken biriminin bağımsız bir işletme olarak faaliyet göstereceğini açıklamasının ardından 2,5% değer kazandı. Intel, önümüzdeki iki ile üç yıl içinde bu birim için halka arz gerçekleştirmeyi planlıyor.

📈 Oddity (ODD), Bank of America’nın şirketin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşımasıyla 3,2% değer kazandı. Banka, şirketin yıllık satış büyümesinde istikrarlı bir görünüm beklediğini söyledi. 

📉 Apple (AAPL) KeyBanc’in şirketin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürmesiyle 1%’e yakın geriledi. Hissenin fazla değerli olduğunu belirten KeyBanc analistleri, ABD’de de ılımlı bir büyüme bekliyor. 

📉 Sunrun (RUN) ve Sunnova Energy (NOVA) hisseleri, Truist Securities’in şirketlerin “AL” notlarını “TUT” seviyesine düşürmesiyle sırasıyla 3% ve 2,8% değer kaybetti. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, CNBC