Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Point Biopharma (PNT) hisseleri, kanser tedavileri üzerinde çalışan şirketin Eli Lilly (LLY) tarafından 1,4 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınacağı haberlerinin ardından 85% yükseldi. 

📈 Krispy Kreme (DNUT), 2018 yılında çoğunluk hissesini satın aldığı ve 2023 mali yılında yaklaşık 230 milyon dolar gelir beklediği Insomnia Cookies için stratejik alternatifleri araştırdığını duyurdu ve hisseler 3%’e yakın yükseldi. Kuzey Carolina merkezli şirket, seçeneklerinden biri olarak perakende işi için tamamı nakit bir satışı değerlendirecek.

📈 Warner Music Group (WMG) hisseleri, UBS’in şirketin müzik sektöründeki eğilimlerden uzun vadede faydalanabileceği beklentisiyle “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltmesiyle 3,5% değer kazandı. 

📉 McCormick (MKC) son çeyrekte 1,68 milyar dolar gelirle, hisse başına 0,65 dolar kâr açıkladıktan sonra 3% geriledi. Söz konusu rakam, analistlerin 0,65 dolarlık hisse başına kâr ve 1,7 milyar dolarlık gelir beklentisine paralel geldi. 

📉 Sibanye Stillwater (SBSW), altının üst üste yedinci seansta da düşmesine ve yedi aydan uzun bir sürenin en düşük seviyesine ulaşmasına neden olan güçlü dolar ve istikrarlı bir şekilde yükselen ABD faiz oranlarının bir sonucu olarak, 6%’dan fazla geriledi.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, CNBC