Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Coinbase Global (COIN) hisseleri, kripto para borsasının Singapur Para Otoritesi’nden Büyük Ödeme Kurumu (MPI) lisansı almasının ardından 6%’ya yakın yükseldi. Lisans, Coinbase’in dijital ödeme token hizmetlerini Singapur’daki hem perakende hem de kurumsal yatırımcılara sunmasına olanak tanıyacak.

📈 Invitae (NVTA) ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin şirketin kanserle ilişkili genlerin belirlenmesine yönelik eşsiz Invitae Common Hereditary Cancers Panel testini onaylanmasının ardından yaklaşık 50% değer kazandı. 

📈 Hut 8 Mining (HUT), Marathon Digital (MARA), Riot Platforms (RIOT) ve MicroStrategy (MSTR) gibi kripto para odaklı hisseler, Bitcoin’in 28 bin dolarla son altı haftanın en yüksek seviyesini görmesinin ardından sırasıyla 10%, 8%, 9% ve 7% yükseldi. 

📉 Norfolk Southern (NSC) hafta sonu veri merkezinde demiryolu operasyonlarını etkileyen bir kesinti yaşadığı açıklaması ve Bank of America’nın şirketin hizmet tarafında süregelen sorunlar sebebiyle hisse notunu düşürmesiyle 1,50%’in üzerinde geriledi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha1, 2