Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

September 29, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Nike (NKE) ilk çeyrekte kâr beklentilerini aşması ve envanter stoklarında ilerlemeye işaret eden 10%’luk bir düşüş görmesinin ardından 8%’in üzerinde değer kazandı. 

📈 Editas Medicine (EDIT) hisseleri, Stifel analisti Dae Gon Ha’nın şirketin “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltmesi ve hedef fiyatını da 9 dolardan 17 dolara çıkarmasıyla 8%’e yakın yükseldi. 

📈 OPKO Health (OPK) ModeX Therapeutics’in ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS) Stratejik Hazırlık ve Müdahale İdaresi’nin bir parçası olan Biyomedikal İleri Araştırma ve Geliştirme Kurumu’ndan viral bulaşıcı hastalık tehditleriyle savaşmak için antikor geliştirmek üzere bir sözleşme kazanmasının ardından 11%’den fazla artış gösterdi.

📉 NextEra Energy (NEP) hisseleri, 2023’e yönelik düzeltilmiş FAVÖK tahminini ve sınırlı ortak dağıtımları için büyüme oranı beklentilerini düşürdükten bir gün sonra 8%’in üzerinde geriledi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha1, 2