Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Femasys (FEMY) hisseleri, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin şirketin yeni üreme ilacına onay vermesiyle açılış öncesinde 200%’ün üzerinde yükseldi. 

📈DrafKings (DKNG), JPMorgan’ın şirket notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesiyle 3%’ün üzerinde değer kazandı. 

📈 HSBC’nin Bloom Energy (BE) ve Plug Power’ı (PLUG) “AL” notu ve sırasıyla 22 dolar ve 11 dolar seviyesinde hedef fiyatlarla izlemeye başlamasıyla BE 2,1%, PLUG 0,9% yükseldi.  

📉 Coty (COTY) hisseleri, kozmetik şirketinin Paris’te borsaya kote olma hedefinin bir parçası olarak 33 milyon hisse ihracının ardından 4%’ün üzerinde geriledi. 

📉 Ke Holdings (BEKE) yatırımcıların Çin’in emlak piyasası, özellikle de China Evergrande’nin yeni finansman elde etmede yaşadığı zorluklar konusunda giderek daha endişeli hale gelmesiyle 6%’nın üzerinde değer kaybetti. Çoğunlukla Evergrande’ye ilişkin endişelerin yol açtığı piyasadaki belirsizlik ve dalgalanma, şirketin büyük ölçüde gayrimenkul anlaşmalarına dayanması nedeniyle KE Holdings’in bilançosu üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha1, 2