Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

September 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Disney (DIS), Paramount (PARA) ve Warner Bros Discovery (WBD) hisseleri, Hollywood yazarları ve stüdyolarının Amerika Yazarlar Birliği (WGA) grevini sonlandırabilecek geçici bir anlaşmaya vardığı gelişmeleriyle sırasıyla 1,2%, 3,5% ve 4,1% yükseldi. 

📈 Ardelyx (ARDX), Japonya’nın diyalize giren kronik böbrek hastalığı olan yetişkinlerde yüksek serum fosfor seviyelerini tedavi etmek için öncü ürünü tenapanor’u onayladığını duyurmasıyla 5%’in üzerinde değer kazandı. 

📉 Li Auto (LI) rakibi Huawei’nin yeni ürün lansmanı etkinliğinin ardından artan rekabet endişeleriyle 6% geriledi. Akıllı telefonları ve ağ ekipmanları ile tanınan Huawei, nisan ayında piyasaya sürdüğü ilk elektrikli aracı AITO M5 ile elektrikli araç pazarına giriyor. Yatırımcılar bu durumun Li Auto için rekabetin artmasına yol açabileceğinden endişe ediyor.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha1, 2