Bültenler

Piyasa Öncesi – İmalat Verisiyle Borsa Düşüşte

Aralık 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – İmalat Verisiyle Borsa Düşüşte

Pazartesi günü ABD hizmet sektörü verileri beklenenden iyi geldi. Böylece FED’in enflasyonla mücadelesinde daha agresif davranabileceğine dair endişeleri körükledi. Bu haberlerin ardından S&P 500 ve Nasdaq Composite endeksleri neredeyse son bir ayın en kötü gününü geçirdi.

Borsayı Hareket Ettirenler

● S&P 500’ün 200 günlük hareketli ortalamasından (4.045) sapması

● Yükselen Hazine getirileri ve güçlenen dolar endeksi

● Maaş artışları ve enflasyon nedeniyle FED’in faiz oranlarını önümüzdeki yıl 5%’in üzerine çıkarabileceğine dair Wall Street Journal haberi

● Beklenenden güçlü gelen kasım ayı ISM İmalat Dışı Endeks verisinin, FED’in faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutacağı görüşünü destekler nitelikte olması

Öne Çıkan Sektörler

● Tüm sektörler kırmızı bölgede kapanış yaptı. Tabelanın en üstünde kamu hizmetleri (-0,56%), en altında ise enerji (-2,97%) yer aldı.

● Güçlü Sektörler: Yok

● Zayıf Sektörler: İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Temel Tüketim Malları, Finans, Sanayi

Öne Çıkan Hisseler

● Son günlerde ilgi gören TOP Ships (TOPS) hissesi, ikincil arz açıklamasının ardından 50% değer kaybetti.

● Tesla’nın (TSLA) Shanghai fabrikasında üretimin azaltıldığına dair söylentiler yatırımcıların talepte bir azalma olup olmadığını sorgulamasına neden oldu ve hisse 7% değer kaybetti.

● EHang (EH) ve Digital Brands Group (DBGI) keskin bir şekilde yükseldi ve Çin hisseleri mercek altında kalmaya devam etti.

● Diğer hareketli hisseler: LPTV (+47,50%), MMAT (-7,57%), MMTLP (-13,82%), MULN (-4,64%), COSM (+6,54%), CGRA (+35,68%), IOVA (+17,40%) ve GTLB (-7,12%).

Piyasa Öncesi - İmalat Verisiyle Borsa Düşüşte

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti