Bültenler

Piyasa Öncesi: Hareketlilik Devam Ediyor

Piyasa Öncesi: Hareketlilik Devam Ediyor
Google News Icon Takip Et

Borsalar, geçen haftaki teknoloji devleri ve Fed destekli rallilerin ardından dengelenmeye çalışırken, bazı hisselerde piyasa öncesi hareketlilik devam ediyor.

✍️ Veri Etkisi Ön Planda

Dün bazı makroekonomik gelişmeleri sindiren borsalar bugüne ılımlı başlayacak gibi görünüyor. Veriler, ABD’de ev fiyatlarının ocak ayında beklenmedik ancak hafif bir düşüş yaşadığını gösterdi. 

Ayrıca Conference Board’un anket sonuçları tüketicilerin mart ayında daha iyimserleştiğini gösterdi ancak gelecekte yeniden kara bulutların gelebileceğinin de sinyallerini verdi.

Bu görünüm karşısında dün Nasdaq 0,42%, S&P 500 0,28% ve Dow Jones 0,08% geriledi. Hecht Commodity Report yatırım grubu lideri Andrew Hecht’e göre, “Hisse piyasası rekor seviyelere yakın seyrederken, piyasa konsensüsü Fed’in bu yıl içinde faiz indirimine gideceği yönünde devam ettiği için tahviller istikrarlı seyrediyor.”

👀 Hisse Hareketleri

Piyasa Öncesi: Hareketlilik Devam Ediyor

Bugünün borsa görünümü ılımlı seyretse de bazı hisselerde güçlü hareketler izleniyor. Piyasa öncesinin öne çıkan sektörleri arasında sağlık lider konumda. 

➕ Yükselişe Geçenler

💉 Moderna (MRNA) hisseleri, şirketin üç aşısını son aşama denemelerine taşıdığını açıklamasının ardından yükselişte. Ayrıca şirket, Blackstone Life Sciences’ın Moderna’nın grip programını finanse etmek için 750 milyon dolara kadar kaynak sağlayacağını söylemesinden de destek aldı. 

💊 Moderna kadar dev bir isim olmasa da son dönemlerde iddialı bir isim olduğunu kanıtlayan Viking Therapeutics (VKTX), dünkü güçlü artışına bugün de devam etti. 

➖ Düşüşte Olanlar

💻 Concentrix (CNXC) hisseleri, yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan mali ikinci çeyrek sonuçlarının ardından ekside seyreden bir isim oldu. Kullanıcı deneyimi teknoloji şirketi ayrıca 2024 yılının tamamına yönelik beklentilerini de sabit bıraktı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Seeking Alpha