Bültenler

Piyasa Öncesi – Google Liderliğinde Düşüş

February 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Google Liderliğinde Düşüş

Yatırımcılar, FED’in halen faiz artırmaya ve kısıtlayıcı para politikasına devam edeceğine dair endişeleri körükleyen bir grup FED yetkilisinin yorumlarını sindirdikçe, ABD borsa endeksleri çarşamba gününü düşüşle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Piyasanın, konsolidasyon tarafından desteklenen geniş çaplı bir geri çekilme çabasına gebe olduğu algısı 

● Şirketlerden gelen haberlere gösterilen karma tepkiler 

● Alphabet (GOOG)’in, yapay zeka alanında geri kaldığına ve piyasanın diğer alanlarında oyalanmaya devam ettiğine dair kaygılar sebebiyle büyük oranda değer kaybetmesi

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: —

● Zayıf: İletişim Hizmetleri, Kamu Hizmetleri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Temel Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● Hem Alphabet (GOOG, -7,4%) hem de Meta Platforms (META, -4,3%) büyük düşüş yaşadı.

● Sektörün nispeten daha küçük aktörlerinden olan Lumen Technologies (LUMN, -20,8%), bilançosunun ve hayal kırıklığına neden olan gelecek dönem öngörülerinin açıklanmasının ardından önemli oranda değer kaybetti.

Piyasa Öncesi - Google Liderliğinde Düşüş

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı