Bültenler

Piyasa Öncesi – FED Sonrası Dünya

December 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – FED Sonrası Dünya

Son üç ayın en büyük günlük düşüşünü yaşayan Dow Jones Sanayi Ortalaması ile birlikte ABD hisseleri perşembe gününü sert düşüşle kapadı. Yatırımcılar halen, enflasyona dair FED’den yapılan ve muhtemel bir ABD resesyonu ile ilgili endişeleri tekrar gündeme getiren sert açıklamaları sindirmeye çalışıyor.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Arka arkaya gelen bir dizi faiz artış kararının ardından, merkez bankalarının faiz artırımlarının ekonomideki bozulmayı körükleyeceğine ve gelir artışları üzerinde olumsuz etki yapabileceğine dair endişeler

● Kasım Ayı Perakende Satış Raporu, Aralık Ayı Philadelphia Fed Endeksi, Aralık Ayı New York Empire İmalat Endeksi ve Kasım ayı sanayi üretimi ve kapasite kullanımı dahil olmak üzere, genel olarak hayal kırıklığı oluşturan ekonomik veriler listesi

● Mega piyasa değerli şirket hisselerindeki güç kaybının endeksi aşağıya çekmesi

● S&P 500’ü 3.900 seviyesinin altına düşüren geniş çaplı satış dalgası

Öne Çıkan Sektörler

● Bugün tüm sektörler kırmızı bölgede kapanış yaptı. 0,53% kayıp yaşayan enerji, en az hasar alan sektör oldu. En sert darbe alan sektörler ise 3,84% düşen İletişim Hizmetleri ve 3,78% düşen Teknoloji.

● Güçlü: —

● Zayıf: İletişim Hizmetleri, Bilgi Teknolojileri, Malzeme, Finans

Öne Çıkan Hisseler

Cathy Wood’un ARK Invest’i dipten alım yapmaya devam ediyor. Wood’un firması yaklaşık 11,7 milyon dolar karşılığında 74.862 adet Tesla (TSLA) hissesi satın aldı.  Şirket kasım ayından bu yana büyük miktarda Coinbase (COIN) ve Grayscale’s Bitcoin Trust (GBTC) satın almıştı.

● Guardant Health (GH), kolon kanseri hastalığı için yapılan kan testleriyle ilgili ECLIPSE çalışmasından olumlu sonuçlar alındığını duyurdu. Buna rağmen yatırımcılar bu sonuçlardan etkilenmedi ve GH, kapanış sonrası işlemlerde 40%’tan fazla değer kaybetti.

Piyasa Öncesi - FED Sonrası Dünya

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı