Bültenler

Piyasa Öncesi – Enflasyon Verisine Doğru

January 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Enflasyon Verisine Doğru

Piyasa 2023’e olumlu bir başlangıç yaparak ilerlerken, eylül ayından beri en uzun kazanç serisini kaydeden Nasdaq Composite ile birlikte ABD hisseleri çarşamba gününü yükselişle tamamladı.

Yatırımcılar ayrıca FED’in şubat ayında yapacağı faiz artırımının ne ölçüde olacağını tahmin edebilmek için bugün açıklanacak enflasyon raporunu bekliyor.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Bir önceki günkü tatmin edici kapanışta yakalanan ivme

● Ekonomide “sert iniş” senaryosunun gerçekleşmeyeceğine dair umutlar

● Bugün açıklanacak aralık ayı TÜFE verileri ve yarın başlayacak olan dördüncü çeyrek bilanço açıklama dönemi öncesi yapılan spekülatif alımlar

● Bazı mega piyasa değerli hisselerde endeks performansını destekleyen güçlenme

● S&P 500’ün 3.950 seviyesinin üzerini zorlaması

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Emlak, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Malzeme, Bilgi Teknolojileri

Zayıf: Temel Tüketim Malları, Enerji, Sağlık

Öne Çıkan Hisseler

● Yakın dönemde sıkıntı yaşayan BBBY (+69%), AMC (+21%), CVNA (+24%) ve WE (+24%) gibi bazı şirketlerin hisseleri ralli yapmayı sürdürdü. PRTY (-38%) gibi bazı hisseler ise seansa olumlu başlasa da ilerleyen saatlerde agresif satışlar görerek günü kırmızı bölgenin en altlarında tamamladı.

● Diğer hareketli hisseler: AMV (+276,12%), AVCT (-24,65%), HKD (-2,00%), MULN (+5,86%), BWEN (+96,90%), INM (-1,74%), SCLX (+29,91%), SAVA (+13,92%).

Piyasa Öncesi - Enflasyon Verisine Doğru

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı