Bültenler

Piyasa Öncesi – Düşüş Devam Ediyor

December 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Düşüş Devam Ediyor

Wall Street banka yöneticilerinin muhtemel resesyon hakkında uyarılar yaptığı ve beklenenden daha olumlu gelen ekonomik verilerin ardından FED’in sıkı para politikasının değerlendirildiği bir gün geçirdik. 

Bu ortamda ABD hisse senedi endeksleri, bir önceki seansta yaşanan kayıpların üzerine yenilerini ekledi ve salı gününü keskin düşüşlerle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● S&P 500’ün 4.000 puandan geri dönmesi

● Hazine getirisi eğrisindeki dönüşün güçlenmesi

● JPMorgan Chase CEO’su Jamie Diamond’ın, ılıman veya biraz daha belirgin bir resesyonun kapıda olduğunu ifade etmesi

● Mega piyasa değerli hisselerdeki zayıf gidişatın piyasaya yük olması

Öne Çıkan Sektörler

● Sadece bir sektör yeşil bölgede kapanış yaptı. Tabelanın en üstünde kamu hizmetleri (+0,66%), en altında ise enerji (-2,65%) yer aldı.

Güçlü: Kamu Hizmetleri

Zayıf: İletişim Hizmetleri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Bilgi Teknolojileri, Finans

Öne Çıkan Hisseler

Morgan Stanley, küresel iş gücünü 2% oranında azaltacağını açıklamasının ardından 3% düşüş kaydetti.

● JPMorgan Chase (JPM, +0,2%), Walmart (WMT, -1,2%) ve Union Pacific (UNP, +0,04%) CEO’larının bu sabah CNBC röportajlarında tüketiciler ve/veya ekonomik görünüm hakkında yaptıkları temkinli açıklamalar, piyasadaki durgunluğa dair endişeleri arttırdı.

● Bununla birlikte Textron (TXT, +4,75%), Bell V-280 Valor dikey kalkışlı hava aracının,  ABD Ordusu FLRAA (Uzun Menzilli Saldırı Maksatlı Hava Aracı) programına seçildiği haberleri üzerine günün en iyi performans gösteren hissesi oldu.

● Diğer hareketli hisseler: MMTLP (+16,03%), RMED (+33,63%), BOIL (-8,65%), PAFO (+61,12%), S (-1,62%), ES (+0,85), SWBI (-9,36%), PLAY (-10,89%), AMC (-9,40%), TSLA (-1,55%), GME (-8,06%).

Piyasa Öncesi - Düşüş Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı