Bültenler

Piyasa Öncesi – Düşen Enflasyon Umutları Yeşertiyor

November 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Düşen Enflasyon Umutları Yeşertiyor

Beklenenin altında gelen enflasyon raporu ile birlikte majör endekslerin perşembe günü 2020’den bu yana en güçlü seansı kaydetmelerinin ardından, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Kompozit endeksinin mart ayından beri en büyük haftalık kazancını sağlamasıyla ABD hisseleri cuma gününü yükselişle kapadı.

Hareketli Sektörler

● Öğleden sonraki işlemlerde, kapanış zilinin hemen öncesinde bir dirençle karşılaşıncaya kadar S&P 500’ü 4.000’in üzerine taşıyan enerji sektörü (+3,1%) kazananlar listesinin başını çekti.

● Kazananlar listesinde yer alan diğer önemli gruplar ise şunlar: isteğe bağlı tüketim (+2,5%), iletişim hizmetleri (+2,5%), bilişim teknolojileri (+1,7%) ve malzeme (+1,2%) sektörleri ve yarı iletken hisseleri.

● Philadelphia Yarı İletken Endeksi 3,1% yükselerek haftalık yükselişini 14,9% oranına taşımış oldu.

Öne Çıkan Hisseler

● Faaliyet zararlarının azaldığını açıklayan ve tüm yıl tahminlerini aynen karşılayan İsveç merkezli elektrikli araç üreticisi Polestar PSNY 45% değer kazandı.

● Hisse görünümü  Deutsche Bank tarafından “TUT”tan “AL”a yükseltilen Walgreens Boots Alliance (WBA, +7,20%) hisseleri 7,2% yükseldi.

● Son çeyrek gelir raporları  analist beklentilerinin altında kalan dil kursu platformu Duolingo (DUOL, -13,36%), 13%’ten fazla değer kaybetti.

● Çip üreticisi Intel (INTC, +2,25%) hisseleri, JPMorgan Chase tarafından “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla tekrar takibe alınmasının ardından 2,3% civarında yükseliş kaydetti.

Coinbase Global (COIN, +12,84%),  Piper Sandler’ın bu hisse hakkındaki derecelendirmesini “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak yinelemesinin ve uzun kripto kışına dayanabilecek pozisyonda nitelendirmesinin ardından 12,8% yükseldi.

● Diğer hareketli hisseler: DWAC (+10,24%), MMTLP (-2,75%), AMC (+17,45%), SOFI (+11,42%), MULN (-6,39%), HUDI (+10,50%), RAD (+13,16%) ve ASTS (+18,68%).

Piyasa Öncesi - Düşen Enflasyon Umutları Yeşertiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı