Bültenler

Piyasa Öncesi – Bilanço Satışları Başladı

January 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Bilanço Satışları Başladı

Yatırımcılar yaklaşmakta olan resesyonun habercisi olabilecek şekilde karamsar görünümler yansıtan yeni şirket bilançolarını takip ederken, ABD hisseleri salı gününü karma hareketlerle kapadı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Son zamanlarda yaşanan büyük yükselişlerin ardından satış eğiliminin artması 

● Karma tepkiler doğuran çok sayıda bilanço açıklamasının sindirilmesi 

● Mega piyasa değerli hisseler bölgesinde bir miktar zayıflama olması 

● S&P 500’ün yeniden 4.000 puan üzerinde pozisyon alması 

● Hazine getirilerinde geri çekilme

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: Sanayi, Kamu Hizmetleri, Emlak, Temel Tüketim Malları, Finans

● Zayıf: İletişim Hizmetleri, Sağlık, Enerji, İsteğe Bağlı Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● Alzheimer için geliştirdiği tedavinin ara sonuçları, beklenen etkiyi oluşturmayan Cassava Sciences (SAVA) 20% değer kaybetti.

● 3M (MMM, -6,2%), Verizon (VZ, +2,0%), Union Pacific (UNP, -3,3%) ve General Electric (GE, +1,2%) gibi bazı şirketlerin hayal kırıklığına neden olan bilançoları/beklentileri ile birlikte, son zamanlardaki büyük değer artışları göz önüne alındığında, borsa dün oldukça iyi tutundu ve satış çabalarına karşı güzel bir direnç gösterdi.

● S&P 500’de işlem gören Brown & Brown (BRO, -4,91%), Thermo Fisher (TMO, -4,26%) ve PerkinElmer (PKI, -4,02%) tabelanın son sıralarında kaldı.

Piyasa Öncesi - Bilanço Satışları Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı