Bültenler

Piyasa Öncesi – Aşırı Satış Bölgesi

December 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Aşırı Satış Bölgesi

Yatırımcılar, beklentilerin üzerinde gelen gelir raporlarını ve ABD tüketici güveninin yükseldiğini gösteren verilere göre hareket etti. ABD hisseleri çarşamba günü son üç haftanın en büyük günlük değer artışını kaydetti ve seansı keskin yükselişlerle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Kısa süreli “aşırı satış” durumundan kapsamlı bir geri dönüş yaşanması

● FedEx (FDX) ve Nike (NKE)’ın açıkladığı bilançoların olumlu yansımaları

● Mega piyasa değerli hisselerdeki güçlenmenin piyasaları yukarıya çekmesi

● Beklentilerin üzerinde gelen aralık ayı tüketici güven endeksinin yaşanan ralliyi körüklemesi

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü Sektörler: Bilgi Teknolojileri, Finans, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Sanayi, Emlak

● Zayıf Sektörler: —

Öne Çıkan Hisseler

● S&P 500’de işlem gören Carnival (CCL), Etsy (ETSY) ve Hasbro (HAS), tabelanın zirvesinde yer alıyor. Sabah saatlerinde bilançosunu açıklayan CCL yükselişe geçti. ETSY ise bir araştırma firmasından gelen olumlu verilerin etkisiyle değer kazanmaya başladı.

● Bu arada, Micron (MU)’un bu akşam bilançosunu açıklamasından önce, günün en kötü seyreden hisselerinden biri olan depolama firması Western Digital (WDC) ile yine aynı sektörde faaliyet gösteren Seagate (STX) “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” gösteriyor.

Piyasa Öncesi - Aşırı Satış Bölgesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı