Bültenler

Piyasa Öncesi – Ara Dönem Seçimleri

November 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Ara Dönem Seçimleri

Üçüncü çeyrek şirket mali raporları sezonu son düzlüğe girerken, ABD hisseleri, enflasyon rakamının açıklanacağı ve Kongre yönetimini belirleyecek olan ara seçimin yapılacağı yoğun bir haftanın başlangıcı olan pazartesi gününü yükselişle tamamladı.

Hareketli Sektörler

● S&P 500 sektörlerinin çoğu pozitif bölgede kapanış yaptı. İletişim hizmetleri (+1,8%), Wall Street Journal’da yayımlanan, Meta Platforms tarafından büyük kapsamlı işten çıkarma planları yapıldığı ve bunun şirketin maliyetlerini düşürmesine yardımcı olacağı haberinin ardından Meta hisselerinin yükselmesiyle birlikte listenin en üstünde yer aldı.

● Mevcut kördüğüm ortamında, üzerindeki mevzuat baskısı muhtemelen azalacak olan enerji sektörü (+1,7%) bugünün öne çıkan bir diğer kazananı oldu.

Öne Çıkan Hisseler

Digital World Acquisition, Donald Trump’ın muhtemelen üçüncü kez başkanlığa aday olacağını açıklamasının ardından bugün 67%’lik bir ralli gerçekleştirdi.

Meta, çarşamba gününden başlamak üzere büyük kapsamlı işten çıkarmalara hazırlandığı yönündeki haberlerin ardından 6,53% yükseldi.

Venu, deneysel Covid-19 ilacının ileri evre hastalar üzerinde yapılan klinik deneylerde ölüm oranını azaltma hedefine ulaşmasıyla birlikte 40% yükseldi.

Lordstown Motors, Foxconn’un şirkete 170 milyon dolara kadar yatırım yapacağı ve en büyük hissedarı olacağı yönündeki haberlerle yaklaşık 20% yükseldi.

Take-Two Interactive hisseleri, beklenenden zayıf mali sonuçlar açıklamasının ve hedeflerini aşağıya çekmesinin ardından 16% değer kaybetti.

● Diğer hareketli hisseler: $BLUE (+11,09%), $MMTLP (-0,40%), $TSLA (-5,01%), $MULN (-5,49%), $GCT (+26,61%) ve $HUDI (-91,22%)

Tadımlık Hisse Haberleri

● Amazon (AMZN) bu tatil sezonunda yeni elektrikli minibüslerinin 100’den fazla ABD şehrinde dağıtım hizmetine başlayacağını duyurdu

● Huadi International (HUDI), 25 milyon dolarlık adi hissesinin kayıtlı olarak doğrudan arzı için iki kurumsal yatırımcı ile bir menkul kıymet satın alma anlaşması imzaladı

● Microsoft (MSFT) Başkanı Brad Smith, CNBC yayınında işten çıkarmalar ile ilgili soru sorulması üzerine, şirketin yapay zeka ve bulut bilişime yatırım yapmayı sürdüreceğini ve şirketin diğer yatırımları kısabileceğini ifade etti.

Piyasa Öncesi - Ara Dönem Seçimleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı