Tesla

Piyasa Değeri Yüksek Şirketler Arasında Nisanda En Çok Tesla Kaybetti

May 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Değeri Yüksek Şirketler Arasında Nisanda En Çok Tesla Kaybetti

Piyasa değeri açısından en büyük şirketlerden nisan ayında en çok, son iki yılın en düşük brüt kârlılığını açıklayarak birinci çeyrek bilançosu hayal kırıklığına uğratan Tesla (TSLA) geriledi. 

Elektrikli otomobil devinin piyasa değeri, mart sonundaki 675,5 milyar dolardan nisan sonunda 20,8%’lik bir düşüşle 520,7 milyar dolara geriledi ve şirketin sıralamadaki yeri 7. sıradan 9. sıraya indi. 

Tesla’dan sonraki en büyük kayıp Çinli Tencent Holdings’de (TCEHY) görüldü. Şirketin piyasa değeri teknoloji yatırım şirketi Prosus’un hisse satışı sonrası geçen ay 10,7% düşüşle 419,9 milyar dolara geriledi. 

Öte yandan güçlü birinci çeyrek bilançoları açıklayan Apple (AAPL) ve Microsoft’un (MSFT) piyasa değerleri yükseldi. 

Piyasa Değeri Yüksek Şirketler Arasında Nisanda En Çok Tesla Kaybetti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance