Apple Haberleri

Piper Sandler, Apple’ın Hedef Fiyatını Yükseltti

Piper Sandler, Apple’ın Hedef Fiyatını Yükseltti
Google News Icon Takip Et

Piper Sandler analisti Harsh Kumar, Apple’ın (AAPL) güçlü bir iPhone döngüsüne girmeye hazırlandığını belirterek Apple’ın hedef fiyatını yükseltti. 

Kumar, hissenin 190 dolar seviyesindeki hedef fiyatını 225 dolara yükselterek “NÖTR” notunu korudu. Ayrıca BofA analisti Wamsi Mohan ise hissenin “AL” notunu yineledi ve hedef fiyatını 230 dolara taşıdı. 

Kumar, üretici yapay zekâ özelliklerini etkinleştirmek için en son donanıma duyulan ihtiyaç, Hizmetler gelirinde beklenen yüksek büyüme, daha fazla dahili geliştirilen silikonlardan elde edilen yüksek marjlar, süregelen sermaye geri dönüşleri ve daha yüksek kurumsal sahipliği teşvik edebilecek yapay zekâ özellikleri ile 2025 mali yılında Apple’da güçlü bir iPhone döngüsünü öngörüyor. 

BofA’nın hedef fiyatı, Mohan’ın 2025 takvim yılı hisse başına kâr tahmininin 30 katını yansıtıyor. Mohan, çok yıllık bir yükseltme döngüsü, büyük nakit dengesi, yeni son pazarlara çeşitlenme fırsatı ve hizmetlerin artan karışımı ve çeşitliliği göz önüne alındığında, tarihsel aralığın üst ucundaki bir değerin makul olduğunu belirtiyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga