Borsa Haberleri

Piper Sandler Amazon’un Hedef Fiyatını Yükseltti, 36% Artış Bekliyor

Ağustos 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piper Sandler Amazon’un Hedef Fiyatını Yükseltti, 36% Artış Bekliyor

Piper Sandler’a göre, e-ticaret devi bir dönüm noktasına yaklaşırken yatırımcılar Amazon (AMZN) hisselerini değerlendirmeli.

Analist Thomas Champion, hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 10 dolar artırarak 185 dolara yükseltti. Bu düzey dünkü kapanışına göre AMZN’da 36,5%’lik bir artışa işaret ediyor. Champion ayrıca Amazon’un “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyor.

Analist, “Amazon’da yükseliş trendinin kanıtını brüt kârında görüyoruz.” dedi ve şirketin “bir kâr rönesansının zirvesinde” olabileceğini söyledi.

Champion, şirketin Amazon Web Services adlı bulut segmentine atıfta bulunarak, “Kârlar yükselirken ve AWS büyümesi dip yaparken, AMZN’yi satın almanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz.” dedi. 

Ayrıca yönetimin daha hızlı teslimatlar sayesinde müşteri esnekliğinin arttığına dair yorumlarına da dikkat çeken Champion, şirketin yatırımlarının daha iyi bir müşteri hizmetleri deneyimi yaratması nedeniyle, 2024 yılında pazar payı kayıplarına işaret eden Wall Street tahminlerinin aksini kanıtlayabileceğini söyledi. 

Amazon hisseleri, ocak ayından bu yana 61% yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti