Borsa Yorumları

Piper Sandler, 2. Çeyrekte Bu Hisselere “AL” Diyor

April 5, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Piper Sandler, 2. Çeyrekte Bu Hisselere “AL” Diyor

Piper Sandler’a göre, ikinci çeyreğe hafif bir geri çekilmeyle başlayan piyasayı bir tedirginlik örtüsü sararken, yatırımcıların kaliteli hisselere yönelme zamanı gelmiş olabilir.

Yatırım şirketi yakın tarihli bir notunda, “Genel belirsizliğin ve net bir ekonomik gidişatın olmamasının öngörülebilir gelecekte de devam edeceğine inanıyoruz. Bu nedenle, Macro Select portföyümüzde makul bir fiyata kaliteli temellere ağırlık verilmesini önermeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Piper Sandler’ın Macro Select modeli, geçtiğimiz yıl aşırı getirinin en üst diliminde yer alırken, stratejinin getirileri de kendi adına konuşuyor. Şirket, stratejinin 2018’deki başlangıcından bu yana makro rüzgarları da başarıyla yakalayabildiğini söyledi.

Aşağıda, S&P 1500 endeksinde geçtiğimiz ay Piper Sander’in Macro Select modeli sıralamasına yeni giren isimler yer alıyor:

  • Verizon (VZ)
  • United Airlines (UAL)
  • Microsoft (MSFT)
  • Nextera Energy (NEE)
  • Rockwell Auto (ROK)
  • Merck (MRK)
  • Valero Energy (VLO)
  • Charles Schwab (SCHW)
  • Mastercard (MA)
  • General Mills (GIS)

☎️ İletişim hizmetleri devi Verizon, içinde bulunduğumuz çeyrekte Piper’ın listesinde altıncı sıradan ikinci sıraya yükselerek listeye dahil oldu. Hisseyi izleyen analistler ise not değerlendirmesi konusunda karışık görüşlere sahip ancak yine de önümüzdeki 12 ay içinde hissede ortalama 5,3%’lük bir yükseliş görüyorlar.

Verizon hisseleri bu yıl yaklaşık 13% yükseldi. Geçtiğimiz ay da Redburn Atlantic hissenin “SAT” notunu “NÖTR” seviyesine taşıdı.

Redburn analistleri, “AT&T (T) ve T-Mobile’ı (TMUS) ‘SAT’ olarak değerlendirmeye devam ediyoruz ancak iyileşen abone eğilimleri, düşen oranlara maruz kalma ve sağlıklı temettü geçmişi göz önüne alındığında Verizon için daha iyimseriz.” diyor.

✈️ Piper Sandler ayrıca United Airlines’ı da satın alınabilecek kaliteli bir hisse olarak tanımlıyor. Havayolu şirketinin hisseleri bu çeyrekte bir önceki sıralaması olan dörtten ikiye yükseldi. Havayolu şirketi bu yıl neredeyse 11% değer kazanmasına rağmen Boeing (BA) uçak filosuyla ilgili bir dizi sorunla karşı karşıya kaldı.

United Airlines hisseleri, havayolu şirketinin Boeing teslimatlarındaki kısa vadeli gecikmeleri gerekçe göstererek pilotlara ücretsiz izin vermesinin ardından hafta başında kazançlarının bir kısmını kaybetti. Bu durum, Reuters’in ABD Federal Havacılık İdaresi’nin son güvenlik olaylarını takiben, şirket üzerindeki denetimini artıracağını bildirmesinin ardından mart ayı sonunda yaşanan hafif bir satış dalgasını takip etti.

Bu son aksaklıklara rağmen, hisseyi izleyen analistler ezici bir çoğunlukla UAL’ı “AL” olarak değerlendiriyor. Dahası, konsensüs hedef fiyat hissenin yaklaşık 42% yükseleceğini öngörüyor.

💾 Piper Sandler, Microsoft’un da kazancını artırabilecek bir başka kaliteli isim olduğunu düşünüyor. Muhteşem Yedili üyesi teknoloji devi, bu yıl güçlü bir performans sergiledi ve geçen yılki rallisinin ardından şimdiye kadar 12% yükseldi. Piper listesinde mevcut çeyrekte ise bir önceki beşincilik sırasından ikinci sıraya yükseldi.

Microsoft hisseleri pazartesi günü, The Information’ın şirketin OpenAI ile 100 milyar dolarlık bir veri merkezi projesi planladığını söylediği bir haberin ardından daha da yükseldi. Aynı gün Jefferies, Microsoft’u “en iyi yapay zekâ kazananı” olarak belirledi ve bu alanda önemli bir isim olacağını söyledi.

Microsoft’u takip eden analistlerin çoğu, hissenin ortalama hedef fiyatında 9,4%’lük bir artış öngörüsüyle birlikte MSFT’i ağırlıklı olarak “GÜÇLÜ AL” olarak değerlendiriyor.

Piper Sandler, 2. Çeyrekte Bu Hisselere “AL” Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC