Borsa Haberleri

Pinterest Hedef Fiyatları 30%’un Üzerinde Artışa İşaret Ediyor

September 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Pinterest Hedef Fiyatları 30%’un Üzerinde Artışa İşaret Ediyor

Citigroup ve DA Davidson, Pinterest’in (PINS) kullanıcı etkileşimini ve para kazanmayı iyileştirme konusunda ilerleme kaydetmesi nedeniyle yatırımcılar için bir alım fırsatı sunduğunu düşünüyor.

Citi analisti Ronald Josey, şirketin Analist Günü’nün ardından Pinterest’in notunu “AL” sevitesine yükseltti. Analistin daha önce 31 dolardan yükselttiği 36 dolarlık hedef fiyatı, hisselerin dünkü kapanışına göre 37%’in üzerinde bir artış anlamına geliyor. 

Josey “Analist gününden; katılımın artmaya devam edebileceğinden, reklam inovasyonunun ve reklamcılığa yönelik kapsayıcı yaklaşımının para kazanma eğilimlerini iyileştirebileceğinden ve FAVÖK marjlarının ileriye dönük olarak genişleyebileceğinden emin olarak çıkıyoruz.” dedi.

Analist, “Basitçe ifade etmek gerekirse, geçtiğimiz yıl yapılan ürün yatırımlarının kullanıcı deneyimini iyileştirdiğine inanıyoruz ve platform genelinde içeriğin daha uygun ve kişiselleştirilmiş olduğunu görüyoruz.” diye ekledi. 

Josey’e paralel olarak DA Davidson analisti Tom Forte de şirket hissesinin notunu “AL” seviyesine yükseltirken, PINS’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 25 dolardan 34 dolara taşıdı. Bu da hissede 34%’lük bir artış ima ediyor. 

Forte, “Not güncellememiz, yönetimin 1) platforma katılımı arttırmak, 2) sadece ABD/Kanada bölgesinde değil, Avrupa ve dünyanın geri kalan coğrafyalarında da para kazanma oranını arttırmak ve 3) mali disiplini sürdürmek gibi finansal hedeflere ulaşma becerisine duyduğumuz güvenin bir yansımasıdır.” yorumunu yaptı. 

Pinterest Hedef Fiyatları 30%’un Üzerinde Artışa İşaret Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC