Borsa Haberleri

Pinduoduo Hisseleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

November 29, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Pinduoduo Hisseleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Kazanç haberlerinin etkisiyle Pinduoduo (PDD) hisselerine ilgi arttı. Hisse değeri yaklaşık 13% artışla 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Çin merkezli e-ticaret şirketi, analistlerin öngörülerini fazlasıyla aşan bir çeyrek kârı açıkladı. Kazanç rakamı 65% büyüyerek 4,99 milyar dolara ulaştı ve 690 milyon dolar seviyesindeki tahminlerin çok üzerine çıktı.

Kazanç açıklamasının ardından yükselişe geçen PDD, 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 76,36 dolara tırmandı. Seansın ilerleyen saatlerinde bu artışın bir kısmını geri verse de günü 74,05 dolardan kapattı. Bu kapanış bir önceki günkü kapanışa kıyasla 8,30 dolarlık bir ralli anlamına geliyor.

Pazartesi günkü tırmanışla birlikte son dönemdeki yükseliş devam etmiş oldu. Geçtiğimiz ay 35% yükselen PDD, böylece 2022 yılındaki büyümesini 32%’ye çıkardı.

Pinduoduo Hisseleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha