BIST Şirket Haberleri

Pınar Süt’ten İhracat Başarısı!

May 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Pınar Süt’ten İhracat Başarısı!

Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Türkiye’deki markalı süt ürünleri ihracatında 17,5% paya sahip olduklarını belirtti. Bu, Pınar Süt’ün süt sektöründeki liderliğini ve Türkiye’nin süt üretimine olan katkısını vurguluyor.

Günlük 3 Milyon Litre Çiğ Süt İşleniyor! 🥛

Yiğitbaşı, 20 binden fazla süt üreticisiyle çalışarak günlük 3 milyon litre çiğ süt işlediklerini ve böylece bulundukları bölgelerdeki süt üretimine canlılık kazandırdıklarını belirtti.

35 Ülkeye Lezzet Götürüyoruz! 🌍

Pınar Süt, Türkiye’nin çiftçisinin ürettiği sütleri işleyerek süt, peynir, tereyağı olarak 35 ülkeye lezzet götürüyor. İhracat pazarları arasında; Suudi Arabistan, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Kuveyt, Irak ve Ürdün başta olmak üzere ABD, KKTC, Kuzey Afrika ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Avrupa Birliği ve Çin yer alıyor.

500 Bin Kişilik Bir Ekosistem İnşa Ettik!*🌱

Pınar Süt, 20 binden fazla süt çiftçisiyle çalışarak 3 milyon litre sütü işleyerek üreticiler, tedarikçiler, bayiler ve çalışanlarla birlikte 500 bin kişilik bir ekosistem inşa ediyor.

1 Haziran Dünya Süt Günü Kutlaması! 🎉

Yiğitbaşı, 1 Haziran Dünya Süt Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, Türkiye’de süt çiftçiliğinin gelişimi için eğitimler düzenlediklerini ve üretim şartlarının gelişmesi için çalıştıklarını belirtti. Bu çerçevede Pınar Enstitüsü çatısı altında son 8 senede 14 farklı ilde 8 binin üzerinde üreticiye hayvan sağlığı, hayvan besleme ve hijyen eğitimleri verdiklerini belirtti.

Pınar Süt'ten İhracat Başarısı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks