Borsa Haberleri

Pfizer 2023 Planları: 5 Yeni Moleküler İlaç

December 13, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Pfizer 2023 Planları: 5 Yeni Moleküler İlaç

● Pfizer (PFE), respiratuvar sinsityal virüs (RSV) ve meningokok enfeksiyonu aşıları da dahil olmak üzere beş yeni moleküler maddeyi 2023’te piyasaya süreceğini öngörüyor.

● Alopesi için ritlecitinib, multipl miyelom (MM) için elranatamab ve AbbVie (ABBV)’nin büyük başarı kaydeden Humira (adalimumab) ilacının biyobenzeri olan Abrilada beklenen ilaç lansmanları arasında.

● Pfizer (PFE), hem yaşlı yetişkinler hem de anne bağışıklığı için RSV aşısı geliştirmeye çalışıyor. İlaç devi, 2027’de 2 milyar doları aşkın bir satışla pik yapacağını öngörüyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Pazartesi günkü yatırımcı sunumunda açıklamalar yapan Pfizer, ritlecitinib için yaklaşık 1 milyar dolarlık zirve gelir potansiyeli gördüğünü bildirdi. Elranatamab için şirketin beklentisi, MM pazarının 40-80%’ini ele geçirerek 4 milyar dolarlık pik satış potansiyeline sahip olmak.

● Pfizer bazı ilaçlarda münhasırlığın kaybedilmesi nedeniyle 2025-2030 arasında yaklaşık 17 milyar dolar gelir kaybı yaşayacağını tahmin ederken, 2030’da yeni iş geliştirme anlaşmalarından en azından yaklaşık 25 milyar dolar bekliyor. Bunun yanı sıra 2022’de piyasaya sürdüğü ve önümüzdeki 18 aylık süreçte piyasaya süreceği ürünlerden yine 2030’da yaklaşık 20 milyar dolar gelir beklentisi var.

Pfizer 2023 Planları: 5 Yeni Moleküler İlaç

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha