Ekonomi ve Finans Haberleri

Petroldeki Yükseliş Devam Ediyor

Petroldeki Yükseliş Devam Ediyor
Google News Icon Takip Et

Petrol fiyatları, en son nisan ayında görülen seviyelerine ulaştıktan sonra hafif gerilese de yaz dönemindeki güçlü yakıt talebi umutları ve bazı arz endişelerinin etkisiyle art arda dördüncü hafta kazanç yolunda ilerledi.

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.30’da 0,22% düşüşle varil başına 87,24 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,14% düşüşle varil başına 83,76 dolardan işlem gördü. 

ABD piyasasının dün Bağımsızlık Günü tatili nedeniyle kapalı olması kazançların sınırlı olmasında etkili oldu. Öte yandan ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) geçen hafta, analistlerin 700 bin varillik düşüş beklentilerine kıyasla 12,2 milyon varillik büyük bir stok düşüşü bildirdi.

PVM petrol analisti John Evans, “Yolculuk sezonunun eninde sonunda geleceğine inananlar öngörülerinde haklı çıktı. Üçüncü çeyrekte boğalar için çok daha iyi bir yol olduğuna dair birçok tahmin şu anda doğru görünüyor.” yorumunu yapıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters