Ekonomi ve Finans Haberleri

Petroldeki Kayıplar Devam Ediyor

Mart 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petroldeki Kayıplar Devam Ediyor

Petrol fiyatları, bu hafta gelecek olan kritik veriler öncesinde geçen haftaki kayıplarını sürdürüyor.

Brent TSİ 18.00’de 0,43% düşüşle varil başına 81,73 dolardan, ABD ham petrolü de 0,67% düşüşle varil başına 77,49 dolardan işlem gördü.

Geçen hafta Çin’den gelen zayıf talep sinyalleri ve Uluslararası Enerji Ajansı’nın arza ilişkin yorumlarının ardından Brent 2,45%, ABD ham petrolü de 1,76% değer kaybetti. 

Yatırımcılar, petrol piyasasına yönelik makro görünüm için şimdi bu hafta içi yayınlanacak olan tüketici ve üretici enflasyonu verilerini izleyecek. Enflasyon seviyeleri, Fed’in faiz patikasına ışık tutmaları açısından oldukça yakından izlenen veriler olarak biliniyor. 

Çoğu yatırımcı Fed’in haziran ayında faiz oranlarını düşürmesini bekliyor. Düşük faiz oranları, genellikle ekonomik büyümeyi teşvik eder ve bu da ham petrol talebini artırır.

OPEC ve IEA da bu hafta salı ve perşembe günlerinde aylık petrol piyasası raporlarını açıklayacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti