Borsa Haberleri

Petrol Şirketi BP, Güneş Enerjisi Yatırımlarını Çeşitlendiriyor!

January 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Petrol Şirketi BP, Güneş Enerjisi Yatırımlarını Çeşitlendiriyor!

BP (BP)’den salı günü yapılan açıklamada, Ohio’da yürütülen 134 MW’lık Arche güneş enerjisi projesinin yapımına başlandığı duyuruldu. Ek olarak şirketin fosil yakıtlardan biraz uzaklaşarak portföyünde çeşitlendirme yapmak ve karbon emisyonlarını azaltma çalışmaları kapsamında Meta Platforms (META) ile bir enerji satın alma anlaşması imzaladığı duyuruldu.

● Bu anlaşmaya göre BP (BP), güneş enerjisi projesinden elde edilen tüm enerjiyi Meta (META)’ya satacak. Veri merkezlerini karbondan arındırma konusunda Meta’ya katkı sağlaması beklenen bu anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı.

● Projeyi BP (BP) adına geliştiren ve yapım sürecini yöneten firma ise girişim ortağı Lightsource BP. First Solar (FSLR) ve Nextracker gibi ABD merkezli üreticiler tarafından imal edilen ekipmanların kullanılacağı projenin önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi bekleniyor.

Petrol Şirketi BP, Güneş Enerjisi Yatırımlarını Çeşitlendiriyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha