Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol Ortadoğu’dan Destek Almaya Devam Ediyor

Ocak 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol Ortadoğu’dan Destek Almaya Devam Ediyor

Ürdün’deki ABD güçlerine yönelik bir insansız hava aracı saldırısının Ortadoğu’daki arz kesintisi endişelerini artırmasının ardından petrol fiyatları yeni haftaya artıda başladı.

Brent TSİ 15.30’da 0,22% artışla varil başına 83,69 dolardan, ABD ham petrolü ise 0,21% artışla varil başına 78,12 dolardan işlem gördü. 

Geçtiğimiz hafta sonu İran destekli militanların insansız hava aracıyla Ürdün’deki ABD askerlerine saldırmasıyla Ortadoğu’daki çatışmaların genişlemesi riski artıyor.

RBC Capital analisti Helima Croft, “Bugün Ürdün’de üç ABD üyesinin ölümünün Ortadoğu’da devam eden çatışmada kritik bir dönüm noktasına işaret ettiğine inanıyoruz.” dedi ve İran ile daha doğrudan bir çatışmanın bölgesel enerji arzı kesintileri riskini artırdığını ekledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti