Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, Ortadoğu’dan Destek Almaya Çalışıyor

Petrol, Ortadoğu’dan Destek Almaya Çalışıyor
Google News Icon Takip Et

Petrol fiyatları, Ortadoğu’daki jeopolitik belirsizliğiyle yükseldikten sonra Fed açıklamaları karşısında kazançlarını korumaya çalışıyor. 

Brent TSİ 17900’da 0,54% düşüşle varil başına 82,32 dolardan, ABD ham petrolü ise 0,74% düşüşle varil başına 77,29 dolardan işlem gördü. 

Petrolde gün içinde görülen artış, Ortadoğu’daki diplomatik çıkmazlar ve Rusya-Ukrayna çatışmalarının ABD’de faiz indirimlerine yönelik ertelenen beklentileri dengelemesiyle desteklendi

PVM analisti Tamas Varga, “İsrail ve Gazze çevresindeki olaylar, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı savaşı ile birlikte, duyarlılık üzerinde hayal kırıklığı yaratan ABD enflasyon verilerinden ağırlık oluşturdu.” diyor.

Ancak Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee bugün yaptığı açıklamada, fiyat artışları önümüzdeki aylarda beklentilerin üzerinde gerçekleşse bile Fed’in 2%’lik enflasyon hedefine giden yolda ilerlemeye devam edeceğini söyledi ve merkez bankasının faizleri düşürmeden önce çok uzun süre bekleme konusunda dikkatli olması gerektiğini sözlerine ekledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters