Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, Ortadoğu’daki Hareketlenmeden Destek Alarak Yükseldi

February 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol, Ortadoğu’daki Hareketlenmeden Destek Alarak Yükseldi

ABD’nin Irak’ta düzenlediği saldırı ve İsrail’in Hamas’ın ateşkes önerisini reddetmesinin ardından petrol fiyatları üst üste dördüncü günlerinde yükseldi.

Brent TSİ 18.30’da 2,15% artışla varil başına 80,91 dolardan, ABD ham petrolü ise 2,13% artışla varil başına 75,43 dolardan işlem gördü. 

Ortadoğu, Gazze savaşında yeni bir gerilimin yeniden tırmanması ile olası bir ateşkes arasında gidip geliyor.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Hamas’ın rehineleri serbest bırakması karşılığında Gazze’de uzun süreli bir insani yardım molası sağlamak amacıyla bu hafta bölgede diplomatik bir tura çıktı.

Blinken, dün İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile bir araya gelerek Hamas’ın çatışmalara kalıcı bir son verilmesini talep eden önerisini görüştü.

Netanyahu, Hamas’ın önerisini reddederek Mısır sınırındaki güney şehri Refah’a kadar ilerleme ve Gazze’de “tam zafer” kazanma sözü verdi.

Petrol, Ortadoğu’daki Hareketlenmeden Destek Alarak Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC