Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, İsrail Hamlesi Sonrası Artıda

April 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol, İsrail Hamlesi Sonrası Artıda

Ortadoğu’da, İran’ın geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği saldırıya İsrail’in yanıt vermesiyle yeniden artan gerilimler, petrol fiyatlarına olumlu yansıdı.

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 18.00’de 0,44 artışla varil başına 87,49 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,57% artışla varil başına 83,20 dolardan işlem gördü.

Again Capital’in kurucu ortağı John Kilduff, “Enerji piyasası bunu daha önce de yaşadı. Bugünlerde Ortadoğu’da topyekûn bir savaşın patlak vermesi ve petrol arzının etkilenmesi için çıtanın gerçekten ne kadar yüksek olduğunu anlamak zor.” yorumunu yapıyor.

NATO’nun eski Müttefik Yüksek Komutanı Amiral James Stavridis, İsrail saldırısının insanlı uçaklar yerine küçük patlayıcı paketleri ve insansız hava araçları kullanılarak “çok sessiz ve dikkatlice kalibre edilmiş” olduğunu söyledi.

Stavridis “Her iki başkent de, Kudüs ve Tahran, olayları küçümsüyor ve bu da gerilimi azaltıyor.” dedi.

Petrol, İsrail Hamlesi Sonrası Artıda

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC