Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol Haftayı 1% Artışla Tamamlıyor

February 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol Haftayı 1% Artışla Tamamlıyor

Petrol fiyatları haftanın son işlem gününde 1% yükselerek İsrail’in Hamas’ın ateşkes teklifini reddetmesinin ardından Ortadoğu’da devam eden gerilimin etkisiyle haftalık bazda neredeyse 7%’lik bir artışa doğru ilerliyor.

Brent TSİ 18.30’da 0,93% artışla varil başına 82,39 dolardan, ABD ham petrolü ise 1,25% artışla varil başına 77,17 dolardan işlem gördü. 

UBS analisti Giovanni Staunovo, “Ortadoğu’da bir ateşkes anlaşmasına varmak için çok uğraş gerekiyor, bölgedeki gerilim henüz ortadan kalkmadı.” diyor. 

Petrol fiyatları, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun çarşamba günü Hamas’ın ateşkes önerisini reddetmesiyle bu hafta art arda beşinci gününü de kazançla kapattı.

Petrol Haftayı 1% Artışla Tamamlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters