Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol Fiyatları Toparlanma Yolunda

April 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol Fiyatları Toparlanma Yolunda

İsrail ve Hamas arasındaki müzakerelerde Gazze’de ateşkes sağlama ihtimalinin azalması nedeniyle petrol fiyatları geriledikten sonra hafif toparlandı. 

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.00’de 0,01 artışla varil başına 90,45 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,14% düşüşle varil başına 86,31 dolardan işlem gördü.

Tahran’ın Şam’daki konsolosluğunun bir füze saldırısıyla yok edilmesinin ardından İsrail ve İran doğrudan bir çatışmanın eşiğine gelirken, petrol geçen hafta 4%’ten fazla yükselmişti.

Ancak Kahire’deki İsrail-Hamas ateşkes görüşmelerinin yeni bir turunun bir atılım umutlarını azaltmasıyla Brent son beş seanstaki ilk düşüşünü ve WTI yedi seanstaki ilk düşüşünü kaydetti.

IG analisti Tony Sycamore bir notunda, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun İsrail’in Gazze’deki Refah bölgesini işgali için bir tarih belirlendiğini söylemesinin ardından bu umutların azaldığı yorumunu yaptı.

Petrol Fiyatları Toparlanma Yolunda

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters