Borsa Haberleri

Petrobras 6,9 Milyar Dolarlık Rekor Temettü Dağıtacak!

March 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Petrobras 6,9 Milyar Dolarlık Rekor Temettü Dağıtacak!

Brezilya’nın yeni solcu devlet başkanının siyasi bir müdahalede bulunabileceğine dair endişelere rağmen gemiden ayrılmayan yatırımcıları ödüllendirmek isteyen Petrobras (PBR), 2022 yılı için rekor bir temettü dağıtımı yapacağını duyurdu.

● Yeni CEO Jean Paul Prates liderliğinde ilk temettü dağıtımını yapmaya hazırlanan devlet iktisadi teşekkülü niteliğindeki şirket, 4. çeyrekten itibaren yaklaşık 6,9 milyar dolar temettü yani hisse başına 0,53 dolar kâr dağıtımına yönetim kurulunun onay verdiğini açıkladı. Bu dağıtım, şirketin mevcut hissedar temettü politikasına büyük ölçüde uyumlu.

● Petrobras (PBR), 2022 boyunca tüm yıl için toplam 41,67 milyar dolarlık devasa bir temettü dağıtımı gerçekleştirmiş ve Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva ve bağlı olduğu İşçi Partisi bu temettü politikasını aşırı olmakla eleştirmişti.

Petrobras 6,9 Milyar Dolarlık Rekor Temettü Dağıtacak!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha