Borsa Haberleri

Petkim İhracat Şampiyonu Oldu!

January 12, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Petkim İhracat Şampiyonu Oldu!

Türkiye’nin ilk ve tek entegre petrokimya tesisine sahip olan Petkim, optimizasyon çalışmaları sayesinde başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyor.

Petkim, 2022 yılında Ege İhracatçı Birlikleri verilerine göre tüm sektörlerin değerlendirildiği “İhracatın Yıldızları” listesinde ilk sırada yer alarak Ege Bölgesi’nin en fazla ihracat yapan şirketi oldu.

2021’de olduğu gibi 2022’de de iç piyasanın taleplerini karşılamanın yanında, ihracattaki güçlü pozisyonunu koruyan şirket, 913 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

Petkim üretim kompleksinde başladığı planlı bakımı 2022 yılında tamamlayak sektörden gelen talepleri stoklarından karşıladı.

Petkim İhracat Şampiyonu Oldu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı