Borsa Haberleri

Permian Resources, Earthstone’u 4,5 Milyar Dolara Satın Alacak

Permian Resources, Earthstone’u 4,5 Milyar Dolara Satın Alacak
Google News Icon Takip Et

Permian Resources (PR), Earthstone Energy’i (ESTE) borç dahil yaklaşık 4,5 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın alacak.

Anlaşma, Permian Resources’ın Delaware Havzası’ndaki erişimini artırma niteliği taşıyor. Delawere Havzası, stoklarını artırmak isteyen üreticiler için başlıca hedef noktalardan biri.

Earthstone geçen yıl konsolidasyon stratejisini ilerleterek, iki kuzey Delaware Havzası varlık satın alımı da dahil olmak üzere, toplam 2 milyar dolarlık üç anlaşma tamamlamıştı. Şirket, bu ayın başlarında da Novo Oil & Gas Holdings’i satın almak için 1,5 milyar dolarlık bir anlaşma yaptı.

Bu anlaşmayla Permian Resources artık günde yaklaşık 300.000 varil petrol eşdeğeri üretime sahip olacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters