Borsa Haberleri

PepsiCo’dan Vietnam’a 400 Milyon Dolarlık Yatırım

Mart 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
PepsiCo’dan Vietnam’a 400 Milyon Dolarlık Yatırım

ABD’li gıda devi PepsiCo (PEP), Vietnam’da yenilenebilir enerji ile çalışan iki yeni tesis inşa etmek üzere 400 milyon dolarlık ek yatırım yapacağını açıkladı. 

Duyuru, aralarında Suntory PepsiCo Vietnam Beverage’ın da bulunduğu 60’tan fazla ABD’li şirketten oluşan bazı heyetlerin bu hafta Vietnam’a 3 günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiği sırada yapıldı.

Vietnam hükümeti, içecek üretim fabrikalarından birinin güneydeki Long An eyaletinde kurulacağını ve 300 milyon doların üzerinde bir maliyete sahip olacağını, gıda işleme fabrikasının ise 90 milyon dolarlık bir yatırımla kuzeydeki Ha Nam eyaletinde kurulacağını söyledi.

Geçen yılın sonlarında şirket, 2025’in üçüncü çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanan Ha Nam fabrikası için yatırım sertifikası aldığını açıklamıştı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti