Borsa Haberleri

PepsiCo Güçlü Satış Rakamlarıyla Yükseldi

October 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
PepsiCo Güçlü Satış Rakamlarıyla Yükseldi

PepsiCo (PEP), üçüncü çeyrek bilançosunda analist beklentilerini aşan güçlü gelirleri ve yükselttiği tahminleriyle açılış öncesinde 2%’nin üzerinde değer kazandı. 

Üçüncü çeyrekte PepsiCo’nun açıkladığı 2,25 dolar seviyesindeki hisse başına kâr ve 23,45 milyar dolarlık gelir, Wall Street’in sırasıyla 2,15 dolar ve 23,39 milyar dolar seviyelerindeki beklentisinin üzerinde geldi. 

Öte yandan şirketin net satışları 6,7% artışla 23,45 milyar dolara ulaşırken, satın almalar ve elden çıkarmalar hariç organik geliri de aynı dönemde 8,8% arttı.

Yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bu güçlü rakamların yanı sıra Pepsi, 2023 için daha önce 12% olarak öngördüğü sabit para birimi cinsinden hisse başına kâr büyümesinin artık 13% olmasını bekliyor. Bu, atıştırmalık ve içecek devinin tüm yıl tahminini yükselttiği art arda üçüncü çeyrek oldu.

PepsiCo Güçlü Satış Rakamlarıyla Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC