Borsa Haberleri

PepsiCo Güçlü Satış Rakamlarına Rağmen Geriledi

PepsiCo Güçlü Satış Rakamlarına Rağmen Geriledi
Google News Icon Takip Et

PepsiCo (PEP) ikinci çeyrek bilançosunda beklentileri aşmanın yanı sıra yılın geri kalanı için de tahminlerini yükseltti ve bir süreliğine ralli yapan hisse, açılış öncesinde düştü. 

Şirketin küresel organik satışları ikinci çeyrekte 13% yükseldi. Satışlar Latin Amerika’da 19% ve Afrika, Ortadoğu ve Güneydoğu Asya bölgelerinde 18% arttı. 

İkinci çeyrek boyunca PepsiCo’nun hazır gıda sektöründe hacmi 3%, içecek sektöründeki hacmi de 1% azaldı. PepsiCo’nun çekirdek hisse başına kârı ise yıllık bazda 17% düşüşle 2,09 dolara geriledi ancak yine de 1,97 dolarlık konsensüs beklentiyi aştı. 

Öte yandan şirket, yılın geri kalanında organik gelirlerinde önceki beklenti olan 8%’i 10%’a taşıdı. PepsiCo ayrıca hisse başına kârında 12%’lik bir artış öngörüyor ve çekirdek hisse başına kârının da önceki beklenti olan 7,27 dolar ve konsensüs beklentisi olan 7,32 doların üzerinde, 7,47 dolar olmasını bekliyor. 

Şirket hisseleri, bilanço açıklamasının ardından açılış öncesinde 2,17% artışla 187 dolara yükseldikten sonra 183 dolara indi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha