Borsa Haberleri

PepsiCo, Elektrikli Araç Filosunu Tesla ve Ford ile Genişletecek

May 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
PepsiCo, Elektrikli Araç Filosunu Tesla ve Ford ile Genişletecek

ABD’li içecek devi PepsiCo (PEP), Kaliforniya’daki elektrikli araç filosunu genişletmek için iddialı adımlar açıkladı. 

Şirket, önümüzdeki birkaç ay içinde eyaletteki tesislerinde 50 adet Tesla (TSLA) Semi kamyon ve 75 adet Ford (F) E-Transit elektrikli minibüs konuşlandıracağını söyledi. 

İçecek üreticisi bu hamlenin, 2040 yılına kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşmaya çalışırken Kaliforniya’daki ekipman hizmetleri filosunun elektrifikasyonunu “adım adım değiştirmeye” yardımcı olacağını ekledi.

PepsiCo, ilk olarak 2017 yılında 100 adet Tesla Semi aracı siparişi vermiş ve bu sipariş o dönemde araçlar için verilen en büyük kamu siparişi olmuştu.

Ancak geçtiğimiz ay Pepsi’nin sipariş ettiği 100 kamyondan sadece 36’sını kullandığına ilişkin çıkan haberlerin ardından şirket, kamyonların teslimatında bir eksiklik olduğunu açıklamıştı.

PepsiCo, Elektrikli Araç Filosunu Tesla ve Ford ile Genişletecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters