Borsa Haberleri

Pepsi, Aralık Ayında İlk Tesla Elektrikli Kamyonlarını Alacak!

October 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Pepsi, Aralık Ayında İlk Tesla Elektrikli Kamyonlarını Alacak!

● Tesla (TSLA)’dan “Tesla Semi Truck” isimli elektrikli tırlarıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Şirket, Aralık ayında tırların Pepsi’ye teslim edileceğini duyurdu. Elon Musk’ın Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre; Tesla’nın 1 Aralık 2022’de Pepsi’ye 100 adet elektrikli tır teslim etmesi bekleniyor.

● Musk paylaştığı diğer tweet’te, aracın 805 km’lik (500 mil) menzile sahip olacağını tekrar vurguladı.

● Aracın 180.000 dolara mal olacağı beklense de, senato tarafından onaylanan ABD devlet yardımı programı kapsamında en fazla 40.000 dolarlık bir vergi muafiyeti söz konusu olacak.

● PepsiCo, yakıt maliyetlerini ve filo emisyonlarını azaltma hedefiyle 2017 yılında 100 adet “Tesla Semi Truck” yani elektrikli kamyon siparişi vermişti.

● PepsiCo CEO’su Ramon Laguarta geçen yıl CNBC’ye verdiği röportajda, şirketin gaz emisyonlarının 10%’undan ulaşım süreçlerinin sorumlu olduğunu belirtmişti.

● Mountain Dew ve Doritos üreticisi olan firma daha önceki duyurusunda, bu kamyonları, atıştırmalık ürünler ve içeceklerin üretim ve dağıtım merkezleri arasında ve ayrıca perakendecilere dağıtım için kullanmayı hedeflediklerini ifade etmişti.

Pepsi, Aralık Ayında İlk Tesla Elektrikli Kamyonlarını Alacak!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı