Borsa Haberleri

Pegasus’tan ChatGPT Adımı

January 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Pegasus’tan ChatGPT Adımı

Pegasus (PGSUS), yapay zeka şirketi CBOT iş birliğiyle ChatGPT teknolojisini seyahat asistanı FlyBot’a entegre ederek “ChatGPT ile Seyahatini Planla” desteğini hizmete açtı.

Pegasus’un seyahat asistanı FlyBot, “uçuşlar”, “yolculuk yapılacak yerin özellikleri” gibi bilgiye ihtiyaç duyulan konularda, yolculara çağrı merkezinde beklemeden hızlı ve kolay bir şekilde bilgi sunuyor. Flybot, Pegasus web sayfası, mobil uygulaması ve WhatsApp hesabı üzerinden hizmet veriyor.

Uçuş durumu sorgulama, bilet bilgisi öğrenme, uçuş kapı numarası sorgulama, kayıp bagaj başvurusu sorgulama ve hasarlı bagaj başvurusu sorgulama gibi konularda çok kısa sürelerde yolculara destek verecek olan Flybot, aynı zamanda gezilecek yerler ve rota önerilerini içeren bir seyahat planlaması da yapıyor.

FlyBot’u Geliştirmek İçin Çalışmalarımız Devam Ediyor”

Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, Teknolojiyi en iyi kullanan havayolları arasında olma hedefleri kapsamında birçok proje geliştirdiklerini dile getirerek şöyle dedi:

“FlyBot; artık ChatGPT entegrasyonuyla birlikte kullanıcılarımıza adeta arkadaşlarıyla konuşuyormuş gibi doğal bir diyalog deneyimi sunuyor. Bu nedenle, FlyBot’u daha geniş bir alanda ve daha fazla dilde destekleyerek geliştirmek için CBOT ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu proje, havacılık sektöründe çok değerli ve öncü bir çalışma oldu. “

Pegasus'tan ChatGPT Adımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks