Borsa Haberleri

Pegasus (PGSUS), 388,7% Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı Aldı

Şubat 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Pegasus (PGSUS), 388,7% Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı Aldı

Pegasus (PGSUS), 388,7% oranında bedelsiz sermaye artırım kararı aldı. Şirket bu kararla birlikte 102,2 milyon TL çıkarılmış sermayesini, 500 milyon TL’ye çıkaracak.

Pegasus Bedelli Sermaye Artırımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Alınan karar henüz SPK’ya tarafından onaylanmadı. Kararın onaylanması halinde şirket bölünme tarihini KAP üzerinden ilan edecek.

PGSUS Bölündüğünde 100 Adet Hisseme Karşılık Ne Kadar Hisse Kazanırım?

Pegasus 388,7% bedelsiz sermaye artırımı gerçekleşmesi durumunda, 100 PGSUS hissesine karşılık, hesabında toplamda 488 adet hisse olacak.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında Pegasus (PGSUS) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti