BIST Şirket Haberleri

Pegasus, Filosuna 8 Yeni Uçak Daha Ekleyecek

July 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Pegasus, Filosuna 8 Yeni Uçak Daha Ekleyecek

Pegasus Hava Yolları‘nın CEO’su Güliz Öztürk, şirketin gelecek planları ve yatırımlarına dair Bloomberg HT’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Güliz Öztürk, yaptığı açıklamada üçüncü çeyrekte talebin güçlü olacağı bir dönem öngördüklerini belirtti.

​​Kapasite Artışı ve Yeni Uçaklar 🚁🌍

Öztürk, açıklamasının devamında, Pegasus’un kapasitesini daha çok yurt dışında büyütmeyi planladığını ve önümüzdeki dönemde şirketin filosuna 8 yeni uçak daha ekleneceğini ifade etti. Bu yatırımın yanında 2025 sonuna kadar toplamda 40 uçak daha teslim almayı planladıklarını belirtti. Öztürk, uçak teslimatlarının gelir projeksiyonları üzerinde ise etki yapmayacağını vurguladı. 

​FAVÖK Marjı ve Net Borç Hedefleri 🎯💰

Şirketin yıl sonu hedefleri hakkında da bilgi veren Güliz Öztürk “Sabiha Gökçen’deki yeni pistin Eylül-Ekim dönemi gibi hizmete girmesini bekliyoruz. Bu yılı 30%’luk bir FAVÖK marjı ile tamamlamayı hedefliyoruz. Ayrıca net borcun FAVÖK’e oranında mevcut oranı korumayı planlıyoruz.” dedi.

Pegasus, Filosuna 8 Yeni Uçak Daha Ekleyecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberght,